Wydział Zarządzania

Katedra Metod Ilościowych
w Zarządzaniu

Wydział Zarządzania | Politechnika Lubelska

Studia podyplomowe "Analiza danych"

Studia podyplomowe Analiza danych powstały jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na osoby, które potrafiłyby dokonywać analizy danych, ale niekoniecznie wyrosły z matematycznego środowiska.

Studia te skonstruowane są tak, aby profesjonalnie nauczyć metod i narzędzi statystycznych, ale bez studiowania nieprzyjemnych dla wielu osób, często trudnych i niezrozumiałych matematycznych konstrukcji.

Plan studiów oparty jest na doświadczeniu całego zespołu zdobytym w czasie wieloletniej współpracy i wspólnych projektów ze środowiskiem biznesowym i akademickim.

 

Na studia podyplomowe Analiza danych zapraszamy wszystkie te osoby, które chciałyby posiąść praktyczne umiejętności wykonywania analiz statystycznych, a także interpretacji otrzymanych wyników.

Studia te wbrew pozorom nie są przeznaczone dla osób z twardą matematyczną wiedzą. Wręcz przeciwnie nauczane metody i modele w profesjonalnych programach statystycznych wykorzystywane są przez nas jak narzędzia. W trakcie zajęć pokazujemy jak sprawnie je użytkować, a nie jak je konstruować. Kierujemy się zasadą, że piekarz nie musi umieć zbudować pieca, żeby wypiec świetny chleb, a pilot nie musi umieć zbudować samolotu, żeby dobrze latać.

Zapraszamy zatem na nasze zajęcia agronomów, biologów, ekonomistów, psychologów, pedagogów, urzędników, fizyków, inżynierów, kadrę zarządzającą, marketingowców, naukowców wszelkich dziedzin itp. Jednym słowem wszystkie osoby, które w swojej pracy zajmują lub chcą się zajmować profesjonalnie analizą danych.

 

 

Uczestnicy studiów podyplomowych "Analiza danych" korzystają z DataCamp