Strona GłównaPocztaBibliotekaIntranetKsiążka adresowa PL

Jak promować proekologiczny styl życia i gospodarowania?

02.07.2015

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przewodnika „Jak promować proekologiczny styl życia i gospodarowania? Przykłady dobrych praktyk z Islandii, Finlandii i Niemiec”. W jego przygotowaniu brało udział wielu pracowników Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

Bogato ilustrowany przewodnik jest skierowany do uczniów i studentów, do nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i technicznych oraz do osób zarządzających różnego rodzaju organizacjami i instytucjami, w tym szkołami i wyższymi uczelniami. Każdy z nas, prowadzących gospodarstwo domowe lub uprawiających ogródek, także znajdzie w nim coś interesującego dla siebie.

Z jego lektury można dowiedzieć się:

- Jak prowadzić proekologiczny styl życia  i gospodarowania wspierając zrównoważony rozwój i  konsumpcję?
- Jak promować zrównoważoną gospodarkę i administrację?
- Jaka jest rola edukacji i jej instytucji w promocji proekologicznego stylu życia i gospodarowania?
- Jak promować zrównoważoną konsumpcję oraz zdrowy i przyjazny środowisku styl życia?

Przewodnik jest efektem koordynowanego przez Stowarzyszenie „EkoLubelszczyzna” projektu Leonardo da Vinci VETPRO pn. Go Green Across Europe.  Projekt ten był realizowany w okresie od lutego 2014 roku do maja roku 2015. Miał on na celu zebranie i wymianę europejskich doświadczeń w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju oraz promowania zdrowego stylu życia w pełnej harmonii ze środowiskiem naturalnym. Wymagał nawiązania współpracy z kilkoma krajami partnerskimi: Islandią, Finlandią i Niemcami, mającymi istotny dorobek w teorii i inicjatywach praktycznych w tym zakresie.

Przewodnik jest dostępny w Bibliotece Cyfrowej Politechniki Lubelskiej. Nasze uczelniane Wydawnictwo planuje wydanie go w wersji papierowej z okazji tegorocznego Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się we wrześniu.

Pełny tekst przewodnika można pobrać tutaj.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"
PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17