Strona GłównaPocztaBibliotekaIntranetKsiążka adresowa PL

Jubileuszowe obchody TNOiK oddział w Lublinie – odznaczenia i wyróżnienia dla pracowników Wydziału Zarządzania

14.10.2024 Wydział

W dniu 25 września 2024 roku Lublin stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia, które zgromadziło przedstawicieli nauki, biznesu oraz instytucji publicznych z regionu i całego kraju. Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa (TNOiK) oddział w Lublinie zorganizowało VI Konferencję Naukową z cyklu „Rozwój regionu i organizacji wyzwaniem dla ekonomii i nauk o zarządzaniu”. Tegoroczna edycja, zatytułowana „Przedsiębiorczość regionalna – Dobre praktyki”, odbyła się w Centrum Spotkania Kultur i zgromadziła blisko 130 uczestników.

Przedsiębiorczość regionalna w centrum uwagi

Tematem przewodnim Konferencji była przedsiębiorczość regionalna, co pozwoliło uczestnikom zapoznać się z najlepszymi praktykami, jakie stosowane są w zarządzaniu przedsiębiorstwami i organizacjami publicznymi w regionie. Wydarzeniu towarzyszyła promocja książki „Przedsiębiorczość regionalna. Refleksje przedstawicieli nauki i praktyków”, która stanowi zbiór artykułów 50 autorów, w tym praktyków biznesu oraz naukowców.

Jednym z głównych punktów programu było wystąpienie prof. dr hab. inż. Leszka Kiełtyki, Prezesa Zarządu Głównego TNOiK, który omówił strategię informatyzacji organizacji w kontekście zarządzania. Konferencja stanowiła doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz omówienia wyzwań, jakie stoją przed współczesnymi przedsiębiorstwami.

100-lecie TNOiK

Drugą część wydarzenia stanowiły obchody jubileuszowe – 100-lecie TNOiK oraz 66-lecie działalności Oddziału w Lublinie. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z bogatą historią Towarzystwa oraz jego wpływem na rozwój nauk o zarządzaniu w Polsce. Wręczone zostały również liczne wyróżnienia i medale, które podkreśliły wkład osób związanych z TNOiK oraz Politechniką Lubelską.

Uhonorowanie zasłużonych

W trakcie uroczystości Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski uhonorował dyplomami i medalami wyróżniających się członków Towarzystwa oraz pracowników Politechniki Lubelskiej. Wyróżnienia odebrali:

  • prof. Krzysztof Czarnocki,
  • prof. Mariusza Sobka,
  • prof. Bogdan Wit,
  • dr Joanna Wyrwisz,
  • dr Jacek Dziwulski

Wyróżnienia przyznane przez Marszałka Województwa Lubelskiego w postaci medalu 550-lecia województwa lubelskiego odebrali:

  • dr inż. Jakub Bis
  • dr Matylda Bojar
  • dr Marzena Cichorzewska
  • dr Jacek Witkowski

Prezydent Miasta Lublin, dr Krzysztof Żuk, wręczył Medal Gloria Lublinensis prof. Ewie Bojar za jej wybitne zasługi na rzecz miasta. Wyróżnienie od prezydenta otrzymała również dr Elżbieta Czarnocka.

Ponadto mgr inż. Beata Sobka, została odznaczona Złotą Odznaką TNOiK, przyznaną przez Zarząd Główny Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa w Warszawie.

Zakończenie w duchu kultury

Jubileusz zakończył się występem Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej pod dyrekcją prof. Elżbiety Krzemińskiej, którego artystyczne wykonanie spotkało się z wielkim uznaniem. Było to nie tylko kulturalne zakończenie, ale również podkreślenie roli, jaką Politechnika Lubelska odgrywa w rozwoju regionu.

Podsumowanie wydarzenia

Konferencja oraz obchody jubileuszowe były wyjątkową okazją do prezentacji dorobku Województwa Lubelskiego i Miasta Lublin. Wydarzenie sprzyjało popularyzacji sukcesów naukowych i gospodarczych regionu oraz promowało współpracę między nauką, biznesem i administracją publiczną. Dzięki wsparciu licznych instytucji oraz sponsorów, wydarzenie to pozostanie ważnym punktem w kalendarzu naukowym i gospodarczym Lublina.

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"
PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17