Rekrutacja kandydatów na studia prowadzone w języku polskim w roku akademickim 2017/2018 przeprowadzona zostanie z zastosowaniem Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK) obejmującej wszystkie formy i poziomy prowadzonych studiów (tj. studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia).
Rejestracja w systemie ERK możliwa będzie od dnia 22 maja 2017 r. i potrwa do 5 lipca 2017 r.
Szczegóły dotyczące procedury rekrutacyjnej.
Informator rekrutacyjny 2017/2018.
Kierunki studiów na Wydziale Zarządzania w roku akademickim 2017/2018:
Zarządzanie (Z) – studia I stopnia (licencjackie)
Zarządzanie to kierunek, na którym studia wyzwolą drzemiące w Tobie pokłady przedsiębiorczości. Uzbrojony w praktyczną wiedzę z zakresu ekonomii, finansów, marketingu, logistyki - sam zdecydujesz, czy zostać specjalistą, a w dalszej perspektywie kierownikiem na różnych szczeblach w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, czy też zarejestrować własną działalność gospodarczą i realizować swoje własne wizje i cele. Pokażemy Ci, czym jest nowoczesne przedsiębiorstwo i w jakim kierunku podąża biznesowy świat. W tematykę zarządzania wprowadzą Cię doświadczeni praktycy i naukowcy, dla których świat biznesu nie ma tajemnic. Twoja praca po Zarządzaniu to: specjalista organizacji i zarządzania, menedżer/kierownik na różnych szczeblach we wszystkich podsystemach funkcjonalnych w nowoczesnych przedsiębiorstwach handlowych i usługowych oraz administracji publicznej. Przygotujemy Cię do podjęcia nauki na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunku Zarządzanie, realizowanych na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
Napoleon Bonaparte stwierdził, że: „armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana”. Pokażemy Ci, jak zostać lwem, a tylko od Ciebie będzie zależeć, czy zostaniesz drugim Stevem Jobsem albo Elonem Muskiem.
Zarządzanie (Z) – studia II stopnia (magisterskie)
Jeśli jesteś absolwentem studiów pierwszego stopnia, to zapraszamy do pogłębiania wiedzy z zakresu zarządzania. Na drugim poziomie studiów wyposażymy Cię w zaawansowaną i wyspecjalizowaną wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych. Wykształcimy w Tobie umiejętności przewodzenia zespołom ludzkim oraz aktywną postawę wobec problemów etycznych i społecznych biznesu, a także poczucie osobistej odpowiedzialności za podejmowane decyzje w środowisku pracy i poza nim. Proces podejmowania decyzji nie będzie stanowił dla Ciebie problemu. Twoja praca po Zarządzaniu to: specjalista z zakresu zarządzania, konsultant/doradca dla instytucji gospodarczych i społecznych, menedżer/kierownik średniego lub wyższego szczebla zarządzania, specjalista w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych oraz innych jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których wymagana jest wyspecjalizowana wiedza i umiejętności z zakresu dziedzin objętych oferowanymi specjalnościami, kierownik i specjalista w organach administracji państwowej i samorządowej oraz innych instytucjach związanych z kreowaniem rozwoju lokalnego, właściciel/współwłaściciel podmiotu gospodarczego.
Przygotujemy Cię także do rozpoczęcia studiów III stopnia (doktoranckich) oraz dalszej pracy naukowej.
Pamiętaj, że „sukcesem biznesu jest wiedzieć to, czego nie wiedzą inni” – Arystoteles Onassis.
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (ZiIP) – studia I stopnia (inżynierskie)
Otaczające nas przedmioty, zanim się zmaterializowały, musiały zostać zaprojektowane, a następnie wyprodukowane. Proces ten jest procesem złożonym, a odpowiednie nim zarządzanie jest podstawą sukcesu przedsiębiorstw produkcyjnych. Jako absolwent studiów na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji staniesz się jednym z tych, którzy ten sukces budują. Przygotujemy Cię do zarządzania procesami produkcyjnymi, a jednocześnie wyposażymy w niezbędne umiejętności zarządzania ludźmi. Twoja praca po Zarządzaniu i Inżynierii Produkcji to: specjalista w zakresie zarządzania procesami produkcyjnymi, menedżer logistyki, inżynier produkcji, doradca techniczny i organizacyjny w wybranym zakresie inżynierii wytwarzania, specjalista w zakresie prac badawczo-rozwojowych.
Przygotujemy Cię do podjęcia nauki na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunkach: Zarządzanie, realizowanym na Wydziale Zarządzania lub Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, realizowanym na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej.
Pamiętaj, że „najskuteczniejszy sposób na kształtowanie własnego życia, to przystąpić do działania” – Anthony Robbins.
Finanse i Rachunkowość (FiR) – studia I stopnia (licencjackie)
Finanse i Rachunkowość to kierunek studiów o charakterze praktycznym, którego program przygotowany został przy współudziale lubelskich przedsiębiorców oraz organizacji branżowych (m. in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego). Aspekt praktyczny studiów poparty jest również zaangażowaniem praktyków w realizację podstawy programowej. Studiując na kierunku Finanse i Rachunkowość masz możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii i zarządzania nie tylko podczas planowych zajęć, ale także poprzez zaangażowanie w działalność Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Finansami Politechniki Lubelskiej, jak również w czasie realizacji rozszerzonego programu praktyk studenckich.
Twoja praca po Finansach i Rachunkowości to stanowiska w instytucjach finansowych, biurach rachunkowych, agencjach konsultingowych, administracji państwowej i samorządowej, a także w placówkach naukowo-badawczych.
Ukończenie kierunku Finanse i Rachunkowość stwarza możliwość kontynuowania edukacji na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunku Zarządzanie o specjalności Zarządzanie Finansami, które realizowane są na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
Czy wiesz, że…
…5 lutego 1919 r. powstał dekret, na mocy którego polska waluta miała się nazywać "Lech"?
…pierwsza na świecie karta kredytowa została wydana w 1958 r. przez American Express?
Marketing i Komunikacja Rynkowa (MiKR) – studia I stopnia (licencjackie)
Nawet najdoskonalszy produkt bez odpowiedniego wsparcia nie znajdzie nabywców. Na tym kierunku praktycy i pracodawcy wskażą Ci, jak zrozumieć klienta i jego potrzeby, a także jak stworzyć skuteczny przekaz marketingowy. Już Napoleon Bonaparte wiedział, że „jeden nieprzychylny tekst w prasie jest groźniejszy, niż tysiąc bagnetów”. Nauczymy Cię, jak współpracować z mediami i tworzyć pozytywny wizerunek firmy i jej oferty. Twoja praca po Marketingu i Komunikacji Rynkowej to stanowiska związane z marketingiem, komunikacją rynkową, reklamą, PR, badaniami rynku, sprzedażą, mediami społecznościowymi oraz nowymi technologiami w promocji marketingowej w przedsiębiorstwach handlowych bądź produkcyjnych, a także własna działalność gospodarcza.
Przygotujemy Cię do podjęcia nauki na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunku Zarządzanie w specjalności Przedsiębiorczość i marketing, realizowanych na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
Czy wiesz, że …
…po kierunku MiKR czeka na Ciebie 59 tys. nowych miejsc pracy (według raportu Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych 2015)?
…MiKR to jeden z trzech takich kierunków w Polsce, na którym ponad 60% zajęć poprowadzą praktycy i pracodawcy z regionu oraz kluczowych ośrodków w Polsce?
…większość prowadzonych zajęć na MiKR to projekty, laboratoria, seminaria oparte na pracy zespołowej?
…program kierunku MiKR powstał w wyniku konsultacji z pracodawcami i jest odpowiedzią na ich potrzeby?
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17