Strona GłównaPocztaBibliotekaIntranetKsiążka adresowa PL

Student z inicjatywą. Wektor oszczędzania energii.

27.06.2014
 
Celem głównym projektu jest wspieranie młodzieży pro aktywnej obwodu Iwano-Frankowskiego (Ukraina) oraz województwa Lubelskiego w inicjowaniu i wdrażaniu innowacji młodzieżowych w zakresie oszczędzania energii. W ramach projektu 40 studentów z Polski i Ukrainy weźmie udział w transgranicznej 10-dniowej szkole RADAR, gdzie otrzymają wiedzę i zdobędą umiejętności w zakresie zarządzania, fundraisingu, budowania przywództwa w celu wdrażania inicjatyw oszczędzania energii; zostanie przeprowadzony transgraniczny turniej debat dotyczący oszczędzania energii; zostaną przeprowadzone spotkania z uczniami przynajmniej 8 szkół z Iwano-Frankiwska i Lublina. Wartość całkowita projektu wynosi 916 296,94 PLN - co oznacza, że można za darmo zdobyć wiedzę, doświadczenia i kontakty, zarówno w Polsce jak i na Ukrainie.
 
Termin 10 dniowego szkolenia: druga połowa września 2014 r.
kierunki/tematyka: ochrona środowiska, ekologia, budownictwo, elektrotechnika, inżynieria środowiska, animacja, slawistyka, geografia, chemia itp. 
Studenci którzy byliby zainteresowani następującymi tematami: zarządzanie projektami z zakresu oszczędzania energii, autoprezentacja, przywództwo oraz umiejętność budowania zespołu.
 
Działania w ramach projektu
- Szkoła zarządzania, fundraisingu i liderów RADAR. Wynikiem RADARu mają być idee projektów w zakresie oszczędzania energii oraz pomysły na kampanie społeczne we wspomnianym zakresie. Szkolenia i zajęcia dla 40 studentów z Polski i Ukrainy będą prowadzone przez międzynarodową ekipę 4 trenerów z Polski i Ukrainy. Wszelkie materiały wraz z wypracowanymi w trakcie zajęć produktami zostaną opublikowane na platformie internetowej Sieci transgranicznej współpracy młodzieżowej.
- Najbardziej aktywni studenci (10 osób) otrzymają możliwość odbycia trzydniowej wizyty studyjnej w obwodzie iwano-frankiwskim (Zachodnia Ukraina).

Wartości dodane:
-techniki negocjacyjne, komunikacyjno interpersonalne, rozwiązywania problemów i transponowania ich na działanie, metodyka nauki, wdrazanie idei jako zalażka  projektu etc
- integracja międzynarodowa
- poszerzenie horyzontów
 
Wiktoria Herun
Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
Urząd Miasta Lublin

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"
PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17