XVII Lubelski Festiwal Nauki już za nami. Przygotowaniom do festiwalu towarzyszyło wiele emocji i niepewność, czy pomimo wciąż trwającej pandemii możliwa będzie organizacja tego wydarzenia. Ale udało się! Lubelski Festiwal Nauki odbył się i można śmiało stwierdzić, że z powodzeniem!
Pierwszym sukcesem dla nas był Lubelski Piknik Naukowy na Placu Teatralnym w Lublinie, na który przygotowane zostały dwa projekty z Katedry Marketingu: „I LOVE MARKETING” oraz „Ekologiczna Wyspa”. Pomimo niesprzyjającej pogody nasze stoiska cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Dzieci, młodzież, ale i dorośli chętnie sprawdzali w konkursach i quizach swoją wiedzę o markach, produktach czy hasłach reklamowych. Wsparciem w realizacji projektu byli studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Pollub.my Marketing.
Drugim sukcesem był tydzień festiwalowych projektów w Wydziale Zarządzania. Zainteresowanie projektami, które zaproponowaliśmy było duże. Niektóre z nich na prośbę szkół, odbywały się w kilku edycjach.
Mieliśmy okazję gościć wielu uczniów z różnych szkół, a spotkaniom towarzyszyła bardzo dobra atmosfera. Szczególnie cieszy nas aktywny udział uczniów, pytania i ciekawe dyskusje.
W trzech projektach: „Kto jest kim, czyli obraz marki, a rzeczywiste pochodzenie?”, „Neuromarketing - idealne dopasowanie czy manipulacja?” oraz „Załóż startup! Czyli jak przejść od pomysłu biznesowego do jego realizacji” brali udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie z klasy menedżerskiej, nad którą Wydział Zarządzania sprawuje swój patronat.
Uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie zainteresowały warsztaty „Lifting fotografii cyfrowych”. Z kolei Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi bardzo aktywnie, zadając niezliczoną liczbę pytań, uczestniczyła w projekcie „Czy choleryk może porozumieć się z flegmatykiem - czyli jak temperament wpływa na komunikację?”.
Prezentacja „Budowanie marki w mediach społecznościowych” wybrana została przez Zespół Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli, szkołę która niezawodnie odwiedza nasz Wydział w kolejnych edycjach festiwalu. Jednak tym razem prezentacja odbyła się wirtualnie.
Komplet uczestników z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie zapisał się na projekty online „Biznes plan i modele biznesu dla sektora MSP dla przedsięwzięć innowacyjnych” oraz „Wirtualny pomocnik”.
Ponieważ ideą tegorocznej edycji LFN była „Nauka bez granic. Enjoy science”, wśród festiwalowych projektów znalazły się także prezentacje anglojęzyczne m.in. „You can be an advertisement kreator”, „Do we use the metric system only?”, „Creative thinking for society 5.0”.
dr inż. Joanna Wyrwisz
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17