Dlaczego warto?

Doświadczenie w zawodzie ma kluczowe znaczenie, jeśli zależy nam na rozwoju i otrzymywaniu atrakcyjnych ofert pracy. Możemy je zdobywać już w trakcie trwania nauki.
Praktyka studencka nie powinna być wyłącznie informacją w CV. Warto postrzegać ją przede wszystkim jako możliwość utrwalania wiedzy i szansę na zdobycie dodatkowych umiejętności – nie tylko zawodowych, ale również społecznych. W trakcie praktyki zapoznasz się z obowiązkami na określonym stanowisku, nawiążesz także relacje służbowe z przełożonymi, współpracownikami i klientami. Dzięki temu poczujesz się pewniej.

Możliwość zweryfikowania planów zawodowych to kolejna zaleta odbycia praktyki studenckiej. Na wielu kierunkach studenci zajmują się głównie zdobywaniem wiedzy. Praca w zawodzie może w znacznym stopniu różnić się od uczelnianej rzeczywistości. Praktyki zawodowe to doskonała okazja, by porównać wszystkie wyobrażenia o konkretnej profesji z rzeczywistością. Dzięki nowemu doświadczeniu będziesz mógł zdecydować, jak zamierzasz w przyszłości kierować swoją karierą zawodową.

Kolejną ważną kwestią jest możliwość poznania branży. Praktyki podczas trwania studiów w renomowanej firmie, stanowią możliwość szlifowania swoich umiejętności i talentów pod okiem najlepszych fachowców. Możesz bacznie przyglądać się, jak pracują osoby, które uważasz za wzory do naśladowania. Masz również okazję przekonać się, jakie umiejętności i cechy warto zdobywać i szlifować, aby w przyszłości osiągnąć zawodowy sukces.

Zapoznając się z treścią CV, rekruter przywiązuje uwagę przede wszystkim do rubryki, w której jest opisane doświadczenie zawodowe. Wykształcenie, umiejętności zawodowe oraz dodatkowe kwalifikacje również się liczą, jednak kluczowe jest ich właściwe wykorzystanie w praktyce. Praktyki zatem są idealną okazją do zdobycia doświadczenia, czyli m.in. do lepszego poznania branży, z którą wiążesz swoją przyszłość.

Jeśli chcesz odbyć praktykę znajdź pracodawcę, u którego będziesz mógł ją podjąć. Możesz skorzystać z ofert firm, które rekrutują na praktyki przez cały rok oraz z ofert, które spływają do Biura Karier i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Politechniki Lubelskiej (http://old.pollub.pl/pl/job/index/type/4).

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"
PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17