• 24-25 maja 2023 r.

Na posiedzeniu w dniach 24 i 25 maja Wydziałowa Komisja ds. Jakości Kształcenia zapoznała się ze zmianami w programach studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku zarządzanie.
Po przeprowadzonej analizie członkowie Komisji zaproponowali także szereg zmian doskonalących obydwa programy.
Przewodnicząca zapoznała także członków Komisji ze zmianami w aktach prawnych dotyczących tworzenia, znoszenia oraz wprowadzania zmian w programach studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych.

  • 12 kwietnia 2023 r.

Posiedzenia Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia, które odbyło się w dniu 12 kwietnia w całości poświęcone było analizie i zaopiniowaniu poprawionej dokumentacji nowego kierunku studiów pierwszego stopnia sztuczna inteligencja w biznesie.
Przeanalizowano m.in. stopień uwzględnienia uwag wskazanych przez URds.JK.
Sformułowano także kolejne zalecenia, rekomendując jednocześnie Radzie Wydziału Zarządzania przyjęcie wniosku o utworzenie studiów na ww. kierunku.

  • 3 lutego 2023 r.

Kolejne posiedzenie Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia poświęcone było analizie poprawionego wniosku o utworzenie nowego kierunku studiów sztuczna inteligencja w biznesie.
Członkowie Komisji zapoznali się z poprawkami wniesionymi do dokumentacji, zaproponowali także dalsze poprawki o charakterze doskonalącym. Jednocześnie wniosek zyskał pozytywną opinię Komisji.

  • 9 stycznia 2023 r.

Kolejne posiedzenie Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia odbyło się w dniu 9 stycznia br.
W trakcie spotkania przeprowadzono analizę i ocenę wniosku o utworzenie nowego kierunku studiów sztuczna inteligencja w biznesie. Członkowie Komisji wnieśli szereg uwag do procedowanego dokumentu dotyczących m.in. opisu sylwetki absolwenta, sformułowania efektów uczenia się, a także sylabusów.
W głosowaniu przeprowadzonym po przeanalizowaniu materiału, członkowie Komisji negatywnie zaopiniowali przedstawiony wniosek.

  • 5 grudnia 2022 r.

Kolejne spotkanie WKds.JK odbyło się w dniu 5 grudnia 2022 r.
Jego przedmiotem była wymiana spostrzeżeń i sformułowanie uwag do zmian w efektach uczenia się zaproponowanych przez Radę Programową kierunku zarządzanie. Proponowane zmiany są konsekwencją zaleceń  zespołu wizytującego PKA sformułowanych w raporcie z wizytacji.
Wątpliwości i sugestie do przedstawionej propozycji zostały przekazane Przewodniczącej Rady Programowej kierunku zarządzanie dr hab. E. Mieszajkinie, prof. uczelni.

  • 21 listopada 2022 r.

W miesiącu październiku odbyły się wirtualne konsultacje, w trakcie których członkowie WKds.JK pracowali nad zaproponowanym przez Przewodniczącą harmonogramem pracy na bieżący rok akademicki.
Natomiast podczas listopadowego spotkania (21.11) omówiono przygotowane przez Przewodniczącą Sprawozdanie z funkcjonowania Wewnętrznego Systemu Zapewniania Jakości Kształcenia w Wydziale Zarządzania, a także opracowane przez dr A. Surowiec wyniki ankietyzacji studentów dotyczącej oceny nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia dydaktyczne.
Przyjęte przez obecnych na spotkaniu członków Komisji Sprawozdanie zostanie zaprezentowane na najbliższym posiedzeniu Rady Wydziału a następnie przesłane do Pełnomocnika Rektora ds. Jakości Kształcenia.

  • 26 maja 2022 r.
    Kolejne posiedzenie Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia odbyło się w dniu 26 maja br.
    W trakcie spotkania przeprowadzono analizę i ocenę projektu zmian w programie kierunku Marketing i komunikacja rynkowa, przygotowanego przez Radę programową kierunku. Członkowie Komisji wnieśli szereg propozycji poprawek do procedowanego dokumentu.
    Po przeanalizowaniu materiału pod głosowanie poddano wniosek o wydanie pozytywnej opinii w sprawie wprowadzenia zmian w programie studiów kierunku Marketing i komunikacja rynkowa z jednoczesnym zobligowaniem do uwzględnienia zmian zaproponowanych przez Komisję.
    Poddany pod głosowanie wniosek został jednomyślnie pozytywnie zaopiniowany przez członków Komisji.

  • 25 lutego 2022 r.
    Wydziałowa Komisja ds. Jakości Kształcenia na spotkaniu w dniu 25 lutego 2022 r. zapoznała się z projektem Słownika metod dydaktycznych opracowanym przez Uczelnianą Radę ds. Jakości Kształcenia na potrzeby elektronicznego modułu Sylabus.
    Członkowie Komisji zaproponowali uzupełnienie wykazu metod dydaktycznych o: ćwiczenia problemowe oraz rozwiązywanie przykładowych testów (zadań) egzaminacyjnych.
    Zobowiązano Przewodniczącą Komisji do przekazania powyższych propozycji Przewodniczącej URds.JK. 

  • 3 lutego 2022 r.
    W dniu 03 lutego 2022 r. WKds.JK zapoznała się z projektem dokumentu regulującego procedury rozwiązywania sytuacji konfliktowych na Wydziale Zarządzania.
    Sformułowane uwagi i propozycje przekazano Prodziekanowi ds. Kształcenia.

  • 7 stycznia 2022 r.
    W ramach przeglądu wydziałowych aktów prawnych z zakresu jakości kształcenia w dniu 07 stycznia 2022 WKds.JK dokonała przeglądu przyjętego w roku 2017 Regulaminu Rady Programowej dla kierunku studiów realizowanego w Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
    Stwierdzono, że dokument w wybranych obszarach nie jest zgodny z aktualnymi aktami prawnymi i zaproponowano jego uchylenie.

  • 10 listopada 2021 r.
    Na spotkaniu w dniu 10 listopada 2021 Wydziałowa Komisja ds. Jakości Kształcenia zapoznała się z rocznym sprawozdaniem z funkcjonowania WSZJK na Wydziale Zarządzania przygotowanym przez Pełnomocnika Dziekana ds. Jakości Kształcenia oraz z wynikami studenckiej oceny zajęć za ubiegły rok akademicki.

  • 20 października 2021 r.
    WKds.JK poddała analizie poprawioną wersję Zasady dyplomowania na Wydziale Zarządzania.
    Komisja zaproponowała drobne uwagi redakcyjne oraz zarekomendowała Radzie Wydziału przyjęcie ww. dokumentu.
    Podczas spotkania przyjęto również harmonogram prac WKds.JK na rok akademicki 2021/2022.

  • 8-12 października 2021 r.
    W dniach 08-12 października 2021 WKds.JK przeprowadziła wirtualne konsultacje dotyczące projektu dokumentu Zasady dyplomowania na Wydziale Zarządzania.
    Sformułowane uwagi, natury merytorycznej i redakcyjnej, przekazano prodziekanowi ds. kształcenia.
    Zaproponowano także obszary, w zakresie których przedstawiony dokument powinien być monitorowany i doskonalony.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"
PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17