Pokój 23 (łącznik w nowym Oxfordzie)
tel. (0) 81 538 4638
e-mail:
dr Bartosz Przysucha
Absolwent V LO w Lublinie, Klasa Matematyczno-Fizyczna prof. Sławomira Czapczyńskiego. Absolwent studiów matematyka na UMCS na wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki specjalność zastosowania matematyki. Praca magisterska napisana w Zakładzie Funkcji Analitycznych pod Kierunkiem dr. Janusza Goduli: On the group of automorphism of canonical domains - Charakteryzacja grup automorfizmów obszarów kanonicznych.
Od 2007 roku pracownik Katedry Metod Ilościowych w Zarządzaniu. W latach 2011-2015 Doktorant Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W 2015 roku uzyskanie tytułu doktora nauk technicznych w dyscyplinie Mechanika o specjalności Analiza Sygnałów w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Temat pracy „Statystyczne modele w procesach zarządzania ochroną środowiska przed hałasem” promotor prof. dr hab. inż. Wojciech Batko.
Od 2016 roku pełniący obowiązki Kierownika Katedry Metod Ilościowych w Zarządzaniu. Od 2018 roku kierownik studiów podyplomowych Analiza danych.
Poza uczelnią prowadzę również szkołę matematyki (link).
Zainteresowania badawcze:
Teoria pomiarów, wyznaczanie niepewności wskaźników hałasu wykorzystywanych w zarządzaniu ochroną środowiska przed hałasem, charakteryzacja rozkładów prawdopodobieństw wyników pomiarów poziomów dźwięku, metodyka wyznaczania niepewności pomiarów, asymetryczne przedziały ufności, rozkłady prawdopodobieństw portfeli inwestycyjnych i ich składników.
Projekty badawcze:
Współpraca z Akademią Górniczo-Hutniczą (Katedrą Mechaniki i Wibroakustyki) w ramach Projektu badawczego nr: 15.11.130.749 “Dobór probabilistycznych formalizmów modelowych dla potrzeb zarządzania klimatem akustycznym”
Współpraca z Akademią Górniczo-Hutniczą (Katedra Mechaniki i Wibroakustyki) w ramach grantu nr N R03 0030 06 „Projekt zintegrowanego monitoringu akustycznego z automatyczną detekcją źródeł zakłóceń”
Współpraca z Instytutem Agrofizyki PAN w ramach projektu nr 2012/07/B/N29/02340 "Określenie wpływu zróżnicowania budowy i własności gleby na wzrost i plon roślin w uproszczonej konserwatywnej uprawie roli"
Współpraca z firmą ATWind Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w ramach projektu "System monitoringu i diagnostyki stanu łożysk w układach mechanicznych w zakresie ilościowej oceny niezawodności komponentów"
Dydaktyka:
Prowadzone zajęcia dydaktyczne w Politechnice Lubelskiej:
Wydział Zarządzania oraz Wydział Podstaw Techniki na kierunkach Zarządzanie, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Finanse i rachunkowość, Marketing i komunikacja rynkowa, Matematyka.
Laboratoria: Statystyka matematyczna, Ekonometria, Inżynieria rynku, Cybernetyka, Badania Operacyjne, Teoria Systemów, Badania Rynkowe i Marketingowe, Prognozowanie i Symulacje.
Wykłady/Ćwiczenia: Matematyka, Statystyka w Zarządzaniu, Statystyka Opisowa, Badania Operacyjne, Matematyczne Metody w Zarządzaniu, Metody Ilościowe w Zarzadzaniu, Teoria Miary i Całki.
Zajęcia ze Statystyki prowadzone w Instytucie Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk w Lublinie.
Zajęcia: Statystyka opisowa i testowanie hipotez, Rachunek błędu pomiarowego, Rachunek prawdopodobieństwa, Ekonometryczne modele regresyjne prowadzone na studiach podyplomowych Analiza danych.
Najważniejsze publikacje:
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17