Wybór promotora należy poprzedzić analizą obszarów badawczych zgłoszonych przez promotorów Wydziału Zarządzania. Rekomendowanym terminem jest początek przedostatniego semestru studiów.

Formalny terminarz związany z procesem wyboru promotora znajduje się w dokumencie Harmonogram wyboru promotora przez studentów”, zamieszczonym na stronie Wydziału Zarządzania w zakładce Studenci/Prace i egzaminy dyplomowe.

Wybór promotora, u którego będzie pisana praca, musi być zgodny z kierunkiem studiów dyplomanta oraz powinien mieścić się w obszarach badawczych zgłoszonych przez tego promotora.

Zgodnie z Regulaminem Studiów w Politechnice Lubelskiej temat pracy dyplomowej powinien być ustalony w terminie nie późniejszym niż 3 tygodnie od daty rozpoczęcia ostatniego semestru studiów.

Wybór promotora oraz formułowanie tematu pracy dyplomowej na Wydziale Zarządzania odbywa się do końca drugiego miesiąca przedostatniego semestru studiów.

Obszary badawcze zatwierdzone przez kierowników katedr, w których pracują promotorzy, publikowane są na stronie Wydziału Zarządzania na początku przedostatniego semestru studiów.

Tak, można, po dopełnieniu wymaganych formalności w porozumieniu z dotychczasowym i przyszłym promotorem.

Przy zmianie Promotora należy złożyć stosowne podanie oraz nową kartę pracy dyplomowej.

Jeśli student nie obroni się w terminie i przestanie się kontaktować z promotorem, to po wznowieniu studiów jego promotor może nie być zainteresowany dalszym prowadzeniem pracy. Wynikać to może z nieaktualnego zagadnienia lub ze złych doświadczeń ze współpracy z danym studentem. Dlatego ważny jest dobry kontakt z promotorem oraz informowanie go o potencjalnych przeszkodach w terminowym ukończeniu pisania pracy dyplomowej.

Brak miejsca potencjalnego promotora jest czymś normalnym, ponieważ każdy promotor może mieć określoną liczbę dyplomantów. Nie może jednak wystąpić sytuacja, w której student nie znajdzie promotora.

Dydaktycy prowadzący seminaria dyplomowe opracowują listy studentów, którzy nie zdołali sami znaleźć promotora. Listy te, wraz z interesującymi studentów obszarami badawczymi, trafiają do prodziekana ds. kształcenia, który we współpracy z konkretną katedrą pomaga w rozwiązaniu problemu.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"
PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17